HAIR CARE SHAMPOO

( SAÇ BAKIM ŞAMPUANI )

200 ml

 

 

 

İçindekiler:

Aqua, Sodium Cocoamphoacetate, Glycerin, Lauryl Glucoside, Sodium Cocoyl Glutamate, Sodium Lauryl Glucose CarboxylateCocamidopropyl Betaine, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Panax Ginseng Root Extract, Arginine, Acetyl Tyrosine, Arctium Majus Root Extract, Hydrolyzed Soy Protein, Polyquaternium-11, PEG-12 Dimethicone, Calcium Pantothenate, Zinc Gluconate, Niacinamide, Ornithine HCl, Citrulline, Glucosamine HCl, Biotin, Sorbitan Caprylate, Propanediol,

Benzoic Acid, Glycerin, Citric Acid, Perfume.

 

 

 

Ekim yapılmış saçlar için Özel Olarak Geliştirilmiş Bakım Şampuanıdır,

Formülünde Active Serum Complex içerir ve Anti-HairLoss (Saç Dökülmesi Önleyici) etki gösterir,

Formülünde Active Serum Complex ile aynı zamanda Anti-Ageing (Yaşlanma Karşıtı) etkisi gösterir,

Saç Bakımı için idealdir. Sık kullanıma uygundur,

Saç derisinde gereği kadar geri yağlanma yapar ve ciltteki yağ dengesini mükemmel bir şekilde yeniden kurar,

Cildi nemlendirmeye yardımcı olur,

Saçlarda ‘‘Sinerjik’’ bir etki yaratarak daha etkili sonuçlar alınmasını sağlar,

Saçların kolay şekil almasını sağlar,

Saçlara Esneklik kazandırır,

Kepek ve Kaşıntıları giderir,

 

 

 

 

Formülünde diğer şampuanlarda olduğu gibi SLES ya da SLS içeren herhangi bir anyonik yüzey aktif madde ve Paraben & Renklendirici gibi herhangi bir zararlı madde kullanılmamıştır,

SLES içeren piyasadaki diğer şampuanlar ile karşılaştırıldığında daha üstün köpük kalitesi ve köpük performansına sahiptir,

Çok hassas ciltler için idealdir ve Alerjik Etki yaratma ihtimali çok düşüktür,

 

 

GMP Standartlarına sahip Üretim Tesisleri’nde ve Hijyenik Koşullar Altında üretimleri yapılmaktadır,

Bitkisel Bazlı HammaddelerOrganik Yağlar ve Bitki Özleri kullanılmıştır,

Mikrobiyolojik Kalitesini Raf Ömrü Boyunca Koruduğu TESTLER ile KANITLANMIŞTIR,

Bütün TOKSİKOLOJİK GÜVENLİK DEĞERLENDİRMELERİ'nden BAŞARI ile GEÇMİŞTİR,

AVRUPA Düzenlemeleri'nin ve YASAL Mevzuatları'nın Tamamı ile Uyumludur,

Tüm DERMATOLOJİK TESTLER'den BAŞARI ile GEÇMİŞTİR,

 

 

Renklendirici & Boya içermez,

Paraben içermez,

SLS & SLES içermez,

Sentetik Koruyucu içermez,

Sentetik Kıvamlaştırıcı içermez,

Silikon içermez,

Petrol Kaynaklı Ürün içermez,

Çevre Dostu, Doğada Kolay Çözünür maddelerden üretilmiştir,

Hayvanlar Üzerinde Test edilmemiştir,

 

 

Özellikle Kullanmadığımız Maddeler Nelerdir?

Neden Bu Maddeler Zararlıdır?

Paraben: Kozmetik ürünlerinde koruyucu, raf ömrünü uzatıcı olarak kullanılır. Toksik bir maddedir. Ciltte tahrişe ve alerjik reaksiyonlara sebep olur. Parabenler östrojen hormonunu taklit eden maddelerdir. Paraben gibi hormonal etkileri artıran kimyasal maddeler, özellikle östrojen hormonunun tetiklediği göğüs kanserinin yaygınlaşmasına sebep olur.

Likit Parafin (Petrolatum, Paraffinum Liquidum): Petrol türevidir. Cildin yumuşak ve parlak görünmesi için kullanılır. Ciltteki gözenekleri tıkar ve bu nedenle toksinlerin deri yoluyla vücuttan atılmasını engeller. Toksik, alerjen ve kanserojen etki yapar.

SLS / SLES: Saç derisinin nem kaybetmesine neden olabilir,ekim sonrası hassaslaşan saç foliküllerini aşındırarak zarar verebilir.

Silikon: Saçın parlak olmasını ve kolay taranması sağlar. Ancak zamanla saç derisini kaplar ve hava almasını engeller. Bu da saç dökülmelerine ve saçın güçsüzleşmesine sebep olur.

Sentetik Koruyucu: Formaldehit, Paraben, DMDM Hydantoin, Methylisothiazolinone gibi sentetik koruyucular öncelikle ciltte tahrişe, alerjik reaksiyonlara sebep olur.

Sentetik Kıvamlaştırıcı: Petrol kimyasal türevleridir, ürünlere yoğun kıvam, viskozite katar. Toksiktir.

Boya: İlk etkisi cilt tahrişine sebep olur ve alerjiktir. Uzun sürede vücutta birikiminde kanserojen etki gösteren boya çeşitleri vardır. (Örnek: AzoBoyaları, vb.)

Petrol Kaynaklı Ürün: Kozmetik sektöründe geniş kullanım alanına sahip olan bu grupta yüzlerce ürün sayılabilir, saç ürünlerinde sıkça kullanılan Mineral Yağlar, Likit Parafin, SLES/SLS, DEA, MEA, TEA vb. petrolden elde edilen bu kimyasallar Alerjik, Tahriş Edici ve Kanser Yapıcı etki gösterirler.

ÖZET Olarak:

Şampuan ve saç ürünlerinin de dahil olduğu kozmetik ürünlerde, amaçlanan etkiyi yaratmak için kullanılan (Yağlandırıcılar, Nemlendiriciler, Koruyucular, Polimerler, Boya ve Koku Verici Maddeler, Karışımlar, Kıvamlaştırıcılarhammaddelerin büyük kısmı Sentetik ve Petrol Bazlı Maddelerdir.

AFTER TRANS ve BIOESTEE Markaları, KOLLESTEE Medikal'in Ticari ve Tescilli birer Markaları'dır. Bu ürünlerin hepsi tamamen Doğaldır. Bitkisel Bazlı Hammaddeler, Organik Yağlar ve Bitki Özleri kullanılmıştır.